Medet BAŞLILAR

1957 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya geldi. ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Artvin Hopa ilçesinde tamamladıktan sonra 1979 yılında Kara Harp Okulu’ndan, Elektrik mühendisi Topçu Teğmen olarak mezun oldu.

Şerefli Türk ordusunun komuta kademesinde görev yaptığı yaklaşık 20 yıl boyunca pek çok takdir belgesi ve ödüle layık görüldü.

1998 yılında Silahlı Kuvvetler’den kendi isteğiyle emekli oldu.

Ordudan emekli olmasının ardından, Ocak 1998’de ticaret hayatına atıldı ve ulusal/yerel basın dağıtımı sektöründe faaliyet gösterme kararı aldı. Çalışkanlık, dürüstlük, iyi niyet temelleri üzerine kurduğu ticaret hayatı ve ilkeli duruşuyla, adı kısa sürede ‘güven’ olgusuyla birlikte anılmaya başlayan Medet Başlılar; 22 yıl hizmet verdiği bu sektörde de Silahlı Kuvvetler’de olduğu gibi her kesimden insanın sevgi ve saygısını kazanmayı başardı.

Medet Başlılar, 2020 yılı itibariyle ticari faaliyetlerine inşaat alanında devam etme kararı alarak, oğlu Metin Başlılar ile birlikte MGB İnşaat firmasını kurdu.

Kendisine verdiği ‘yaşadığım tüm ömrü insanlara iyilik için geçireceğim’ sözünü tutan; yaşam yolcuğuna, yolunun kesiştiği herkesin hayatına mutlu dokunuşlar yaparak devam eden Medet Başlılar evli, 2 çocuk ve 1 torun sahibidir.

Metin BAŞLILAR

1983 yılında, Burdur’da dünyaya gelen Metin Başlılar, babasının subay olması nedeniyle ilkokulu Gebze’de, ortaokul ve liseyi İzmit’te tamamladı.

İşletme fakültesi mezunu olan Başlılar, üniversite tahsilinden sonra İzmit’e geri dönerek, 2005 yılında babası Medet Başlılar ile birlikte ulusal ve yerel basın dağıtımı sektöründe faaliyet gösterme kararı aldı.

Uzun yıllar aynı sektörde hizmet verdikten sonra 2017 yılında inşaat sektörüne geçiş yapan Metin Başlılar, ilk projesini GETA Makine Yapı San.Tic.Ltd.Şti. çatısı altında İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde hayata geçirdi. Bu projeyi taahhüt ettiği süreden önce tamamlayarak sahiplerine teslim etme başarısını gösterdi.

Babasından aldığı ‘ticaretin en büyük kazancı güven ve dürüstlüktür’ şiarıyla devam eden Başlılar, inşaat sektöründeki çalışmalarına, 2020 yılında babası Medet Başlılar ile birlikte kurduğu MGB İnşaat çatısı altında devam etmektir.

Metin Başlılar evli ve bir çocuk babasıdır.